Foto: Guardia Civil
Offiserer fra Guardia Civil har arrestert to menn i Novelda, mistenkt for besittelse av forfalsket valuta, narkotikahandel og organisert kriminalitet.
Under et raid på en eiendom tilhørende en av mennene, konfiskerte politiet 100.000 euro i falske sedler, 2.150 euro i ekte sedler, 30 gram kokain, samt ulike typer annen type narkotika.
Politioffiserene var ute på en rutinemessig kontroll i området og kom over et kjøretøy som vakte mistanke. De to mennene, identifisert som spanske statsborgere, 43 og 46 år, ble arrestert på stedet.
I tillegg til at et antall politioffiserer var involvert i søket, ble det også brukt en hund til å finne 100.000 euro i kontanter skjult i kjøretøyet. kontantene var i 500 euro sedler, som senere ble identifisert som forfalskede.
På grunn av funnene utstedte myndighetene tillatelse til søk i hjemmet til de to mennene, som ligger i byen Pinoso i Alicante, der ble det beslaglagt 30 gram kokain, marihuana, hasj og utstyr for oppdeling av kokain, som samt verktøy for veiing og pakking av narkotika, flere toppmoderne mobilterminaler og et annet kjøretøy.
De to pågrepne, har allerede blitt fremstillt for retten, som satte de i fengsel.









