Tradisjonen tro vil flere lokale utstillere med relasjon til Spania delta under Reiselivsmessen Oslo 2019. Messen går av stabelen i Telenor Arena fra 11. til 13. januar.
Tirsdag morgen denne uka var flere av de fra Costa Blanca som skal til Oslo til helgen samlet hos ordføreren, Vicente Arques i Alfaz del Pi. Det er imidlertid flere enn disse representantene som skal til Telenor Arena fredag, lørdag og søndag.
En fin arena
-Vi ser fram til å møte folk på messen. Det er en fin arena for oss, sier rektor ved Den norske skolen Costa Blanca, Jorid Skinnehaugen Myhre til SPANIA I DAG. Skolen vil ha stand sammen med Valenciaprovinsen og Alfaz del Pi kommune.
Den norske skolen Rojales er også med på årets messe. Skolen har vært med i en årrekke og mener at de har godt utbytte av deltakelsen. Det samme har Den norske skolen i Malaga.
Lokale selskaper
For å utnytte ressursene bedre blir flere av de lokale selskapene å finne på standen til Valencia-regionen og Alfaz del Pi kommune. Både turoperatører og de som driver med helserelaterte tilbud har valgt denne ordningen i flere år nå.
-El Campello skal markedsføre sine muligheter på Valencia-standen. Vi gleder oss, forsikrer, Eva Alberola Carratala hos El Campello Turismo overfor SPANIA I DAG.
En rekke norske eiendomsmeglere og foretak, med Spania som nedslagsfelt, har stand på messen i Oslo. Det gjelder både som har Costa Blanca og Costa del Sol som primærmarked.
Enda flere med
-Deltakelsen på årets messe er større enn tidligere. Det gjenspeiler viktigheten av nettopp å være tilstede når nordmenn skal velge sine ferier for 2019. Vi prioriterer store deler av privatbudsjettet, nettopp til reiser og ferier. I tillegg er nordmenn kjent for å legge igjen betydelige summer dit de kommer, sier pressesjef, Solfrid Bøe.
Spania er nordmenns tradisjonsrike ferieparadis, men landet får sterk konkurranse (se egen artikkel) fra flere hold sommeren 2019. -I tillegg til Skandinavia velger åpenbart mange Kroatia, Hellas og Italia. Tyrkia er også tilbake for fullt denne sommeren, påpeker Bøe.
Gigantisk reiseår
Reiselivsmessen i Oslo er selve fyrtårnet i turistindustrien i Norge og derfor velger mange aktører å være representert på messen.
2019 blir et nytt, gigantisk reiseår for nordmenns vedkommende. Nordmenn elsker å reise og har stort sett god økonomi.
-Det å få nye inntrykk gir god livskvalitet, sier Solfrid Bøe.









