Stine Pettersen og Christan Bustillo har tatt steget fra sikkerhetsbransjen i Norge til boligbransjen i Spania.
De siste to årene har Spain Real Estate Service bygd opp en portefølje med eiendommer over hele Costa Blanca. I forrige uke åpnet eiendomsforvalteren sitt nye kontor midt i sentrum av Albir.
Fra sitt moderne kontor i Avenida del Albir tilbyr det unge paret Stine Pettersen og Christian Bustillo i Spain Real Estate Service en lang rekke boligrelaterte tjenester som vedlikehold av basseng og hage, renhold og gratis nøkkeloppbevaring. Bedriftens andre kjernevirksomhet er rådgivning og utleie av ferieboliger.
Fra sikkerhetsbransjen til boligbransjen
Før de flyttet sørover til Spania jobbet begge to i Securitas Norge. Gjennom mange år i sikkerhetsbransjen har det unge paret opparbeidet seg helt unik kompetanse.
-Vi har begge over 10 års erfaring i sikkerhetsbransjen, i ledende stillinger, med ansvar for kunder innen bank, olje og gass, og tjenesteleveranser til større kunder. Vi har derfor mye kompetanse og erfaring med tøffe og kvalitetsbevisste kunder, smiler Stine.
Før Pettersen og Bustillo bestemte seg for å etablere kontor i Albir har de nybakte foreldrene jobbet med eiendomsforvaltning og utleie i en periode på nesten to år.
–Vi startet opp i den tro av vi hovedsakelig skulle være service-basert i forhold til basseng og hage, og andre tjenester i forhold til eiendomsforvaltning. Men, etter stor etterspørsel fra markedet er utleie av boliger og ekspertise rundt dette, blitt en betydelig del av forretningen, forklarer Christian.
Familiebedriften som tilbyr det lille ekstra
Alle som eier bolig på Costa Blanca og ønsker å tjene penger på utleie kan kontakte paret for hjelp. I tillegg til en uforpliktende analyse av eiendommens inntektspotensiale tar de oppgaven med å skaffe leietakere og håndterer alle praktiske gjøremål i forbindelse med utleievirksomheten.
-Kundene våre er i veldig stor grad mennesker som har forsøkt å leie ut boligen sin for eksempel på finn.no, men som enten ikke klarer å holde på med dette lengre eller som ønsker å sette bort hele utleieprosessen. Vi tar godt vare på hjemmet ditt og passer også på at det leies ut til skikkelige folk, selvfølgelig til en god pris. Det eneste kunden trenger å gjøre er å motta husleien hver måned, legger Stine til.
Både Stine Pettersen og Christian Bustillo sier de ønsker å tilby det lille ekstra som gjør at kundene blir i selskapet i mange år. For at utleieboligene skal leies ut raskest mulig skaffer selskapet profesjonelle bilder til annonsen og tilbyr en rekke ekstratjenester som transport fra og til flyplassen eller å fylle kjøleskapet for gjestene.
–Vi ønsker å legge så godt til rette for at leietakerne får et fantastisk opphold her på Costa Blanca. Allerede når våre eksklusive boliger reserveres kan gjestene enkelt krysse av for andre ytelser man kunne ønske seg. Det kan være en storfamilie som ønsker fullt kjøleskap eller et kjærestepar som ønsker å ankomme til avkjølt cava og jordbær. De som forhåndsbestiller manikyr eller massasje ved svømmebassenget begynner nok å glede seg til ferieturen begynner nok å glede seg ganske tidlig til ferien, ler Stine.
-Og, det beste at alt er at når gjestene drar sin vei igjen, så tar vi oss av vasking og klargjøring til neste besøk, avslutter Christian.









