Sju briter er anklaget for bedrageri knyttet til den etter hvert så berømte «matforgiftningssaken». En britisk kvinne mistenkes for å ha lokket britiske turister til å kreve tilbakebetaling av hoteller for påståtte matforgiftninger.
Alle klagene gikk gjennom britiske advokatfirmaer og kvinnen har nå innrømmet at hun samlet inn navn og telefonnummer på turister, som var på Mallorca-ferie. Disse opplysningene ble solgt til advokatene.
Kvinnen sa selv i retten at hun samlet inn opplysninger, men hun nekter for at hun har overtalt dem til å klage på matforgiftning. Dom i saken kommer snart.
Det er flere hoteller i Spania som har blitt utsatt for det samme og mange har utbetalt store erstatningssummer.









