“Voksenfilm” produsenter har plassert annonser på diverse internettsider hvor de tilbyr gratis ferie og kontanter på Mallorca for damer i alderen 18-40.
Dette kommer frem i disse dager, nettopp når myndighetene på Mallorca har tatt tak for å rydde opp i sitt noe rufsete party-image.
Annonsene forteller at de er ute etter amatører for å spille inn en serie “girl next door” pornofilmer denne sommeren.
De lokker videre med godt betalt “voksenarbeid og deilige dager i solen” i juli eller august. Jobbene er enten fulltid eller deltid og lønnen avtales i hvert enkelt tilfelle.
Dette er dårlige nyheter for Mallorcas turistsjefer som arbeider hardt for å forbedre øyas omdømme og distansere seg fra fyll- og partyturismen ved å blant annet forby gateannonsering for billig drikke og organiserte pub-til-pub turer.
Det ligger også forslag inne for å forby såkalte partyturer på båter.