Karl J. Bugge, Costa Blanca Høyre.
De siste dagene har norsk politikk vært preget av justis- beredskaps- og integregringsminister, Sylvi Listhaugs avgang. På Costa Blanca sitter lokale partiledere og gremmes. Reaksjonene er sterke på det som har skjedd.
-Det er både tragisk og trist det som skjer i norsk politikk, fastslår leder av Frp i Torrevieja, Håvard Uhlin-Hansen overfor SPANIA I DAG.
Til et teater
-Politikerne har gjort Stortinget til teater. Det har vært en utvikling over tid som gjør at vanlige folk mister respekten og tilliten til våre politikere.
Håvard Uhlin-Hansen påpeker at hardkjøret not Sylvi Listhaug kan knapt sammenlignes med noe som tidligere har skjedd i norsk politikk i moderne tid.
-Det at framprovosert Facebook-innlegg får slike konsekvenser, gjør at det er flaut å være norsk, mener Uhlin-Hansen.
Karl J. Bugge er leder av Costa Blanca Høyre og han sier dette til SPANIA I DAG:
-Jeg skrev tidlig på Facebook at den beste løsningen var at Sylvi Listhaug trakk seg. Det ville bidra til å løse den akutte situasjonen. Forslaget fra opposisjonen å gi Listhaug et annet departement var forkastelig. Opposisjonen kan ikke bestemme slikt.
-Erna kunne ikke gjort noe annerledes. Hun har gjort jobben med stø hånd. Jeg berømmer KrF for å ha opptrådt profesjonelt, mens Jonas Gahr Støre og Arbeiderpartiet har skapt splittelse. Det vil ta tid å få normal puls etter dette politiske maratonløpet.










