Tirsdag gjennomføres det en konferanse i Alicante om hvordan vi må forberede oss til alderdommen. Blant temaene som skal diskuteres er vitenskapen, rettigheter og økonomien rundt utfordringen foreldelsen av befolkningen.
Det er det svært anerkjente advokatfirmaet Garrigues Abogados. På talerlisten står firmaets president Fernando Vives, som vil snakke om vi faktisk har rett til å leve lengre..
Konferansen er kommet instans gjennom et samarbeid med Dagsavisen Informacion, Grneralitet Valenciana, universitetet Miguel Hermansen, legeforeningen i Alicante, Alicante kommune, advokatforeningen i Alicante og byens handelskammer.
Andre forelesere er direktør Francisco Jose Inorra ved det nasjonale bioteknologi senteret. Temaet for denne diskusjonen er «Foreldelse er ikke kun et spørsmål om gener, det er avgjørende at vi leser statistikken.»
Samme tema diskuteres under diskusjonsmøtet med Amalie Telenti, som er sjefsforsker ved Scripps Transnational Sciencefictionserie Institute basert i La Jolla i California, US.
Nuria Oliver er direktør for Vodafone sin forskningsavdeling om datatrafikk. Blant temaene er hvordan man kan bruke ny teknologi for å leve mer og bedre.









