La Sagrada Familia i Barcelona er en turistmagnet av de helt store. Over 4, 5 millioner besøkende hadde den berømte kirken i fjor og nå er du tryggere enn noen gang om du skal besøke Antoni Gaudis mesterverk.
Det er nemlig investert ca. to millioner euro knyttet til sikkerhet i og rundt kirken. Det var etter terrorangrepet på Las Rambla i fjor høst at arbeidet med å forbedre sikkerheten ble startet. Det har lenge vært en frykt for at La Sagrada Familia også skal bli rammet av terrorister.
Et besøk i kirken er nesten det samme som å være på en lufthavn. Metalldetektorer og scanning hører med. I og utenfor patruljerer et titalls politifolk hver eneste dag. Spanjolene har vært på studiebesøk i Roma og sett hvordan Vatikanstaten har arbeidet med sikkerheten.
Skal du på Barcelona-besøk og stikke innom La Sagrada Familia må du beregne god tid, men så er du også i forholdsvis trygge hender.









