Spanias konge og dronning don Felipe og doña Letiziagjør som det svenske kongeparet, feirer sommerfeierien på en øy. Nå åpner de den vakre parken til slottet Marvilent på Mallorca for allmennheten som da kan nyte den botaniske hagen og kunstverkene til Joan Miró.
Slottet ble bygd for kunstneren Juan Saridakis i 1925, men ble sommer residens for det spanske kongeparet don Juan Carlos og doña Sofía i 1973. Og arvingene Felipe og Letizia følger opp tradisjonen med å bruke stedet i påsken og på sommeren. Slottet ligger sydvest for Palma de Mallorca.
Mange prominente gjester har besøkt slottet opp igjennom tidene, og nå kan altså du og jeg få besøke slottshagen i de periodene som kongefamilien ikke bor på stedet.









