Burkinier, som muslimske troende kvinner, bruker på stranda og ved bading, er populært å kjøpe på nettet. To spanske kvinner står bak.
Det var i 2013 at Elouali Hanini og Romina Cusulini etablerte firmaet Haramlak. Hensikten var å lage burkinier som ikke var kjedelige. Med smykkestener fra Swarowski har damene funnet modeller som har slått godt an.
Spesielt etter alt bråket det ble i Frankrike i sommer, der kvinner med burkini ble jaget bort fra strendene og fikk bot, har salget økt vesentlig. Burkiniene koster fra 75 til 135 euro.
Det er størst etterspørsel fra arabiske land, men det selges også ganske mye til kvinner som bor i Spania. Barne- og ungdomsburkinier er på tegnebrettet og vil bli lansert snart.









