Den 7. april neste år åpner Ferrari en forlystelsespark sør for Barcelona. Parken blir meget spektakulær, og bygd for fart og spenning.
Ferrari Land er parkens navn og i parken vil det blant annet bli verdens raskeste berg- og dalbane. 112 meter opp i lufta med en fatt fra 0æ180 kilometer i løpet av fem sekunder, er det Ferrari-parken kan vise frem for publikum. Akselerasjonen er raskere enn i en Formel 1-bil.
Det blir også muligheter for å kjøre en ekte Formel 1-bil, samt delta på andre fartsfylte aktiviteter.
I Ferrari Land blir det totalt åtte attraksjoner. Parken får et Italia-preg siden Romas Colosseum, La Scala, Firenze og andre kjente steder fra Italia blir presentert i miniatyr.
Ferrari investerer ca.-100 millioner euro i dette prosjektet. Bilfabrikken har gjort det samme i Dubai med stor suksess.









