La Playa de los Muertos (bildet) er for andre året på rad kåret til Spanias beste strand. Det er flere enn 300.000 lesere av avisa 20 Minutos som har stemt frem vinner-stranda.
Stranda som vant i konkurransen fikk 34.000 stemmer, som var 6.800 flere stemmer enn Bolonia, en annen vakker strand, som ligger i Tarifa. På tredjeplassen havnet La Playa de Las Catedrales i Lugo, som er i det nordvestlige Galicia.
Ingen strender i de velkjente turistedene på Costa Blanca og Costa del sol var blant de beste strendene i Spania.
Avias lesere hadde 18 forskjellige strender å velge i mellom og leserne kunne gi hver strand ett til fem poeng.
Vinnerstranda, med det ikke så vakre navnet, La Playa de los Muertos (de dødes strand) ligger fem kilometer fra den vesle fiskerbyen Carboneras i naturparken Parque Natural del Cabo de Gata i Almeria.









