En tysk mann er arrestert, mistenkt for å startet brannen i La Palma som drepte en brannmann og truer med å sluke hundrevis av hjem.
En 54 år gammel brannmann omkom i kampen mot flammene i Jedey fjellene på La Palma på torsdag.
Boliger ble evakuert i og rundt byen El Paso i brannen som raste som ild i tørt gress og var helt ute av kontroll nord på kanariøya.
Rundt 700 beboere ble bedt om å forlate hjemmene sine og søke ly i sportssenteret på El Paso til brannen ble brakt under kontroll.
Myndighetene etterlyste hjelp til å takle skogbrannen, som brøt ut ved lunsjtid på onsdag og innen torsdag morgen ble 67 ekstra brannmenn og 32 biler, og flere brannslukningsfly, hentet inn fra fastlandet og nærliggende øyer for å hjelpe de 100 lokale brannmennene med å få brannen under kontroll.
En 27 år gammel tysk mann ble arrestert av Guardia Civil, mistenkt for å ha startet brannen, selv om det ikke er klart om det var en bevisst handling av brannstiftelse eller utilsiktet.
Brannen herjet Caldera de Taburiente nasjonalpark på vestsiden av øya og fortærte mye gammel fredet skog.