-Storbritannia må ikke tro at de velge og bra, ta det beste av det EU har og lage en avtale ut fra det, sier statsminister i Spania, Mariano Rajoy (bildet) i en kommentar til Brexit.
Med det sier egentlig Rajoy det amme som Tysklands forbundskansler, Angela Merkel sa her om dagen.
-Jeg er mest bekymret for når Storbritannia sier i fra at de skal melde seg ut. Det bør skje raskt, for ikke å skape mer usikkerhet, mener Rajoy.
Britene er viktig Spania, men statsministeren sier ikke noe hvilke tanker han har i denne forbindelse.
Spania vil for øvrig motsette seg et hvert forsøk fra Skottlands side om å forbli i EU uten Storbritannia. Den spanske regjering er i mot enhver forhandling med noen andre enn den britiske regjeringen.
Spania frykter at en eventuell skotsk uavhengighet skal smitte over på spanske separatister, især i Catalonia.









