Fredag 11. mars var det klart for den årlige boccia-turneringen i regi av Clinica Hospital Benidorm mellom de tre norske boccia-foreningene i Albir. Klubbene hadde ligget i hardtrening foran lokalderbyet hvor hver av de tre boccia-foreningene stilte med 24 spillere hver.
Dette var sjette år på rad det ble arrangert turnering mellom de tre norske boccia-foreningene i Albir. Da Albir Boccia Club stakk av med seieren under fjorårets turnering oppstod den en situasjon hvor alle klubbene hadde to napp i pokalen. Spenningen var derfor stor når det gjaldt hvem som i år ville ta hjem vandrepokalen til odel og eie.
Ekteparet Helga og Teddy Nilsen fra Mandal var blant de 72 deltakere som var i aksjon sist fredag.
-Vi har vært med og spilt boccia her ved kirkesenteret i Albir hver tirsdag og torsdag i femten år. Turneringene som har vært avholdt de siste årene har både vært spennende og artige å delta i. Vi har to napp på pokalen og vi er spente på om vi går av med seieren for tredje gang, sier Helga som ble kåret til fjorårets beste kvinnelige spiller like før tellekorpset offentliggjorde resultatet.
Det skulle snart vise seg at ekteparet kunne gi hverandre en stod gratulasjonsklem. Jubelen stod nemlig i taket da det ble offentliggjort at kirkegruppe hadde vunnet den prestigefulle turneringen med nesten ett hundre poeng.
Dermed må primus motor Svein Carlo Bjerke ved Hospital Clinica Benidorm ut for å kjøpe en ny vandrepokal til neste års boccia-turnering.
-Jeg fikk idéen til å arrangere boccia-turnering etter å ha stått bak flere turneringer i bowling under min tid som plassjef i Solgruppen. Det er kjempemorsomt at det er slik spenning knyttet til turneringen og litt kniving mellom klubbene om å være best, smiler Bjerke.
I tillegg til Kirksenteret Boccia gratulerer SPANIA I DAG også Gitte Brambane fra ¨Høyt under taket¨ som var turneringens beste kvinnelige spiller og Helge Lundvær fra Kirkesenteret som ble kåret til årets beste mannlige spiller.