Alfaz del Pi har også i år et tilbud til bevegelseshemmede på stranda i Albir. Tilbudet brukes av stadig flere.
Badeassistanseservicen på stranda startet i juni og vil vare hele sommersesongen. Så langt, har 40 bevegelseshemmede benyttet seg av det flotte kommunale tilbudet.
Solid økning
I hele fjor benyttet 17 personer seg av dette tilbudet, så det blir en solid økning i år.
De bevegelseshemmede kommer helt ned til havet, og ut i vannet, med sine hjelpemidler.
Folk går med krykker og andre med noe mindre redusert mobilitet, får også hjelp av de kommunale hjelperne.
Myndighetene har «rullet» ut matte i strandsonen som de bevegelseshemmede kan kjøre rullestoler på, slik at de trygt kan bade på stranden. Det er også være strandvakter som hjelper de bevegelseshemmede opp og ned av vannet.
Amfibiestol
Det er tredje året at Alfaz del Pi tilbyr denne service til de bevegelseshemmede.
For de som er sterkt bevegelseshemmede, har kommunen også fått på plass en amfibiestol, som kan kjøres ut i vannet.
I områdene rundt strendene, er det også tilrettelagt for parkering for de handikappede. Stiene i naturområdene er oppgradert til bruk av rullestoler, og det er også meget populært.