56 kunstverk laget av kunstnere fra hele verden, deriblant flere norske artister, startet denne uken sin rundtur på Costa Blanca.
Balkongkunsten kan oppleves i Altea i hele sommer og i Alfaz del Pi, Agost og Benimantell senere på høsten.
I perioden 19. juli til 1.september vil balkongene i gamlebyen i Altea være utsmykket med malerier av en lang rekke ulike lokale kunstnere. Det er 21. gang Balconades d´Altea gjennomføres i byen og den utendørs kunstutstillingen har blitt en morsom attraksjon for de mange sommerturistene som avlegger Costa Blanca-kommunen et besøk.
Den offisielle åpningen av den svært internasjonale kunstutstillingen fant sted 22.juli i Calle Sant Miquel, ved Balconada nummer én, som er verket ¨Casa de refugio¨ av Joke Bos Broekema.
Takket for samarbeidet
Aurora Serrat, kulturråd i Altea inviterer alle byens tilreisende til å besøke kunstutstillingen og takker spesielt huseierne for å tillate kommunen å benytte balkongene deres i forbindelse med den årlige utstillingen.
-Uten samarbeidet med huseierne i gamlebyen i Altea ville det vært umulig å gjennomføre dette prosjektet!, understreker Serrat.
Flere norske navn
Listen over utstillere inkluderer ellers navn som Eva Pettersen, Anne Lise Johannessen, Asle Anfinnsen, Marianne Visser, Johanna Lukkasen, Bippan Norberg og Linda Johanna Laheij.
De 56 utvalgte verkene til årets Balconades d´Altea vil bli hengende i gamlebyen i Altea fram til 1. september. Deretter vil maleriene stilles ut i Alfaz del Pi fra 6.- 30. september, i Agost fra den 7. -15. oktober og, til slutt, i Benimantell fra 8.november til 1.desember.









