Fornøyelsesparken Terra Mitica utenfor Benidorm åpner dørene igjen lørdag 13. april. Vinterpausen er benyttet til å fornye samtlige underholdningsshow ved den prisbelønte temaparken.
Terra Mitica er en fornøyelsespark hvor de ulike temaområdene er oppkalt etter tidligere sivilisasjoner som Roma, Egypt og Hellas. På hvert av disse områdene kan man i år oppleve forrykende, historiske show med Marco Antonio, Athenea, Filipides og Ícaro i hovedrollene.
Vakkert og historietro
Hele 20 nye underholdningsshow og attraksjoner vil bli presentert under sesongåpningen av Terra Mitica kommende lørdag. De nye hovedpersonene vil få oppgaven av å fortelle sivilisasjonenes historie gjennom vakre sceneoppsetninger, kunstnerisk variasjon og troskap mot historien.
Akrobatikk, dans og humor
Også humor vil være en viktig ingrediens i det som er sesongens hovedoppsetning ved det emblematiske bygget Circus Maximus. Showet om Ìcaro sin flukt fra Kreta har en tilskuerkapasitet på over 3.000 personer og inkluderer en lang rekke akrobatiske nummer med høytflyvninger og luftdans utført med internasjonale eksperter i hovedrollene.
Når man først befinner seg i den romerske delen av Terra Mitica bør man også la seg friste av publikumsfavoritten ¨Tornado¨ er et gigantisk tårn som fungerer som en 80 meter høy stol-karusell.
Noe for alle, i alle aldre
De 30-talls attraksjonene er den andre hovedpilarene i temaparken Terra Mitica i Benidorm. Attraksjoner som Syncope, Titanide, Vuelo del Fenix og Inferno er svært populære blant de som søker et rush av adrenalin, men fornøyelsesparken tilbyr også et bredt utvalg av aktiviteter og attraksjoner tilpasset besøkende i alle aldre.
Europas lengste berg-og dalbane
Blant fornøyelsesparkens mest populære attraksjoner er det også verdt å nevne Titanide, Europas lengste berg- og dalbane, hvor man oppnår en toppfart på over 100 kilometer i timen. Men, de som ønsker å ta det litt roligere i svingene har 30 andre attraksjoner å velge mellom.
Utvidet åpningstid
Som vanlig utvider fornøyelsesparken også i år åpningstidene suksessivt etterhvert som høysesongen nærmer seg. I månedene april, mai og juni/juli stenger parken henholdsvis klokken 19.00, 20.00 og 21.00. Fra 3. august til 1.september holder Terra Mitica åpent fra klokken 10.30 til klokken 22.30 hver eneste dag.









