Vinnertapasen under tapasruten i forbindelse med årets filmfestival i Alfaz del Pi ble komponert av denne blide gjengen. På bilder ser vi (f.v.) kokken Luis, eieren av Café Paradise Rafael Molina og servitør Khem.
Baren Paradise ved strandpromenaden i Albir vant konkurransen om å lage den beste tapasretter under tapasruten Ruta de tapas de Cine som gikk av stabelen i perioden 5.-15.juli. Vinnerkreasjonen var et grillspyd av gris med ananasbiter, en brødbit og sur-søt saus.
-Det har kommet ganske bra med personer innom baren for å prøve årets tapas-rett, som vi gav navnet Babe – el cerdito valiente. Vi er selvfølgelig kjempefornøyde og det virker som om at stadig flere ble klar over tapasruten etterhvert som den gikk mot slutten, sier kokken Luis til SPANIA I DAG.
Det var totalt 21 spisesteder, kaféer og barer som deltok under årets tapasrute i Alfaz del Pi. Åtte ligger ved stranden i Albir, mens de resterende deltakerstedene er å finne i sentrum av byen.
Fikk politikerne på besøk
Torsdag kveld fikk restauranten Frax Fusion beliggende like ved strandpromenaden i Albir blant annet besøk av både ordføreren i Alfaz del Pi, Vicente Arques og flere av hans nærmeste medarbeidere.
-Til årets tapasrute har vi laget en liten rett vi har gitt navnet ¨Nido de amor,¨ eller reir av kjærlighet. Tapasretter består av et vaktelegg plassert på toppen av et basseng med nudler og spanske kjøttpølser, forklarer eierne Yami og Oliver ved Frax Fusion.
Oppmuntrer alle til å delta
I tillegg til visitten fra lokalpolitikerne i Alfaz del Pi har restauranten Frax Fusion hatt en del besøkende, men eierne har et håp om at det kommer en god del flere mennesker innom under tapasrutens avsluttende dager.
-Det er viktig at både fastboende, turister og restaurantbransjen oppmuntres til å delta i denne typen arrangement her i byen. Frax Fusion deltok for første gang i tapasruten tilbake i desember i fjor og vi er svært fornøyd med tilbakemeldingene vi fikk både nå og den gang, avslutter restauranteierne.









