Gerd-Liv Valla gleder seg til å komme til Solgården på 17.mai.
Hovedtaler på årets 17.mai-arrangement ved Solgården i Villajoyosa blir Arbeiderparti-kjempen Gerd-Liv Valla. Det kan Marianne Moe Sbertoli, ferie-og helsesenteret sin ansvarlige for kultur og underholdning, i dag avsløre til SPANIA I DAG.
-Det er en glede for oss i dag å kunne gå offentlig ut med nyheten om hvem som får æren av å holde årets 17.mai-tale ved Solgården. Gerd-Liv Valla er et flott navn å få nedover til Spania. Hun er en spennende personlighet som har vært med på mye, sier Moe Sbertoli.
Politisk kjempe
Gerd-Liv Valla har vært politisk rådgiver og statssekretær for Gro Harlem Brundtland, justisminister under Torbjørn Jaglands tid som statsminister og ledet Landsorganisasjonen (LO) fra 2001 til hun valgte å gå av i 2007.
Moe Sbertoli kan videre fortelle at Gerd-Liv Valla har kjempelyst til å komme til Solgården og vil tilbringe en hel uke i Villajoyosa.
-Hva vil Gerd-Liv Valla snakke om under sin festtale?
-Vi gleder vi oss veldig over at årets hovedtaler er Gerd-Liv Valla. Vi er selvfølgelig spente på hva hun skal snakke om, men det er foreløpig for tidlig å si noe konkret om dette. I samtaler med henne har vi fortalt om hvilket publikum hun vil få og lagt føringer på at hun snakker om verdier og nasjonaldagsfeiringen som en festdag.
Tradisjonell 17. mai
Forøvrig legges det opp til en tradisjonell 17.mai-feiring ved Solgården.
-Alle nordmenn på Costa Blanca er invitert til å feire 17. mai på Solgården. Borger-toget vil som vanlig starte ved Minnekirken klokken 12.00, før det tar seg ned til den store festplassen på Solgården. Her blir det servering av kaffe, kaker, pølser med brød, samt variert underholdning med sang og musikk. Kvelden avsluttes med festmiddag og underholdning i festsalen, hvor Gerd-Liv Valla også vil delta.









