Møbelbutikken Danish Design og eier Michael Rasch Hansen blir å finne i La Nucia fra juni måned.
Michael Rasch Hansen i møbelbutikken Danish Design har i mange år vært på utkikk etter større lokaler til sin butikk i Albir. I juni tar han over dobbelt så store lokaler i La Nucia.
-Jeg vil ikke si at det er en bedre beliggenhet, men den er utvilsomt ikke verre. Vi ser fram til det, sier en glad og fornøyd butikkeier, som forteller at det går flott med forretningene både i Albir og Torrevieja.
-Danish Design er nå svært glade over at vi flytter butikken i Albir inn i nye og større lokaler ikke langt fra Aldi i La Nucia. Lokalene er fortsatt ikke ferdigbygget, men vi håper å kunne flytte inn om et par måneders tid. Det vil si senest en gang i løpet av i juni måned, fortsetter Rasch Hansen.
Faktisk helt siden oppstarten på starten av 2.000-tallet har bedriftseieren forsøkt å finne egnede lokaler med mer plass.
-Vi har ingen muligheter til å utvide i de eksisterende lokalene i Albir. I La Nucia vil vi ha dobbelt så stor plass i forhold til det vi har i Albir, så dette blir veldig bra. Når det i tillegg var fornuftig pris på leien, var jeg ikke i tvil om at dette vil komme bedriften til gode, understreker dansken.
Fokus på de handlekraftige
Danish Design var en av bedriftene som deltok under årets rekordmesse med over 10.000 besøkende i auditoriet i Torrevieja.
-Det var også noen spanjoler innom Expo Torrevieja, men dette var nok ikke målgruppen til de fleste utstillerne. Det er jo ingen sjanse for at en spanjol kommer innom min forretning for å kjøpe seg en stol. Kvalitet og pris går hånd i hånd, og spanjolene ønsker ikke kvalitet. Det som er prisen på en vanlig stol for oss hjemme i Danmark eller Norge tilsvarer én måneds lønn eller pensjon for lokalbefolkningen. Det er vel rett og slett så enkelt som at de ikke har råd til det. Så, det er ingen sjanse for at de noensinne kommer til oss for å handle møbler, avslutter eieren av Danish Design, som nå altså ser fram til å innvie butikkens nye lokaler i La Nucia.









