Vara-ordfører Fanny Serrano i Torrevieja kommune inviterer sammen med 45 lokale restauranter til den tradisjonelle tapasruten i Torrevieja de neste to helgene.
I andre halvdel av november er det klart for en ny utgave av den populære tapasruten i Torrevieja, den 15. i rekken. I perioden torsdag 23.november til søndag 3.desember vil det være mulig å prøvesmake hele 180 ulike tapasretter tilberedt ved 45 utvalgte restauranter og barer i saltbyen.
Husets eller gourmet?
Den åtte dager lange tapasruten i Torrevieja har som mål å fremme byens kulinariske tilbud til svært overkommelige priser. Dette har gjort tapasruten til et svært populært arrangement. Nytt av året er at spisestedene som deltar under årets arrangement tilbyr to ulike tapasretter hver uke. Disse er igjen delt inn i to kategorier. Husets tapasrett vil koste to euro, mens må man bla opp 50 centavos ekstra dersom man ønsker gourmet-varianten. Uansett, begge tapas-rettene kommer med drikke inkludert.
Last ned og stem
Dersom man ønsker å delta i kåringen av de beste tapas-rettene er det laget en gratis applikasjon som er tilgjengelig både for Apple- og Android-telefoner, kalt Ruta de la Tapa Torrevieja. De som avgir stemme vil bli med i trekningen av blant annet aktiviteter som jetski og brettseiling i regi av ulike lokale forretninger.
Merk tiden
Selv om tapasruten i teorien pågår i perioden torsdag 23. november til søndag 3. desember, er det viktig å merke seg at dette er et helgearrangement som pågår fra torsdag til søndag. Åpningstidene både første helg (23. til 26. november) og andre helg (30.november til 3.desember) er fra klokken 12.00 til 16.30 og mellom klokken 19.30 til 23.00.









