– opp 15 prosent ifølge ny rapport
Antall turister fra Norge til Costa del Sol øker kraftig. Så langt i år er 35.000 reisende registrert med overnattinger ved hotellene i Malaga-provinsen. Det innebærer en økning på nesten 15 prosent.
-Disse tallene er et godt eksempel på den fantastiske utviklingen vi opplever i det nordiske markedet på Costa del Sol i år, sier generaldirektør Arturo Bernal i Turismo Costa del Sol.
Nordisk ¨boom¨
Tallene fra reiselivsorganisasjonen viser også en betydelig økning i tilreisende fra de andre nordiske landene. De fem første månedene i 2017 økte antall turister fra Sverige, Finland og Danmark med henholdsvis 34,1 prosent, 18,8 prosent og 7,3 prosent.
Oppgang for Malaga-Costa del Sol flyplass
Utenlandstrafikken har også steget på rutene til Malaga fra Oslo, Bergen, Kristiansand, Stavanger, Haugesund og Trondheim.
Antall flyreisende fra en av de seks norske flyplassene har økt med 8,5 prosent sammenliknet med perioden januar til mai i fjor.
Totalt reiste over 88.000 norske passasjerer via Malaga flyplass under årets første fem måneder.









