Det var folksomt i og utenfor Restaurant Las Cuevas i San Miguel sist onsdag. Tre dyktige ”håndarbeidere” med mange ideer var med på å trekke fullt hus.
Minimarkedet til de tre venninnene Eli Norvoll, Gunn Hilde Ramsjø og Guri Janne Malm Jansen ble godt mottatt. De tre hadde da også mye forskjellig å by på – fra strikkeplagg, barneklær, postkort, hjemmelaget syltetøy og bakervarer, lysestaker og lamper laget av vindusfliser. Pluss enda mye mer.
Når tre meget kreative sjeler slår seg sammen blir det litt av hvert som skapes. De tre venninnene lager sine ting hver for seg, og det var veldig tilfeldig at de møttes på spanskkurs i fjor. Da en av dem kjente Robert Johansen i Restaurant Las Cuevas var løpet lagt. Den karen vet å realisere nye ideer, og inviterte de tre til å holde minimesse utenfor restauranten.
Dermed fikk også han og det spesielle matstedet ekstra oppmerksomhet – og det var stappfullt store deler av onsdagen.









