Sist fredag gikk startskuddet for den første sunne tapasruten i Alfaz del Pi. Den to helger lange matfestivalen er kommet i stand på initiativ av det spanske magssinet Guía-T Magazine i samarbeid med kommunens næringsetat.
I alt 24 spisesteder i Alfaz del Pi deltar under denne første utgaven av tapasruten som setter sunne tapas-alternativer på menyen. 13 av disse i gamlebyen, mens 11 av dem er å finne ved stranden i Albir.
-Med den sunne tapasruten ønsker vi, på den ene siden, å gi et løft til serveringsstedene i kommunen og på den andre siden, fremme en livsstil med sunn og naturlig mat, i tråd med reklamekampanjen for fremming av Alfaz del Pi som et sunt reisemål, sier redaktør og organisator Maria Jose Tent i Guía-T Magazine.
Disse deltar
Totalt 24 restauranter i gamlebyen i Alfaz del Pi og ved stranden i Albir deltar under årets festival. Blant disse finner vi Alfredo´s (som vil servere norske kjøttboller med potetmos og ertestueing), El Mosset, Plaza Mexico, Yuan Tepanyaki, Bisxtra, La Picaeta, Mary´s Place, Nuevo Capriccio og Pushkin bar.
Tapasruten fortsetter også kommende helg (31. mars, og 1. og 2. april). Prisen på drikke og sunn tapasrett er 2,50 euro.