I forrige helg krøp kvikksølvet helt til 27 grader enkelte steder, og folk flokket i tusentalls til strendene langs hele den spanske Middelhavskysten.
Det er derimot lite som tyder på liknende temperaturer kommende helg. Over hele Spania vil nemlig regn prege værbildet fram til og med søndag.
Et lavtrykkssystem ute i Atlanterhavet fortsetter å sende kaldluft og regn innover den iberiske halvøya, og det er ventet sterke regnbyger blant annet i Andalucia, Extremadura, Castilla-La Mancha, Madrid og Castilla y Leon.
I Castilla y Leon-regionen er det ventet at flere elver vil gå utover sine bredder og de lokale myndighetene har sendt ut flomvarsel.
Selv om den spanske østkysten skånes for det verste regnværet er det også ventet spredte regnbyger langs Valencia-kysten.