Fra 1. mars flytter legger Nykredit ned sin filial i Albir. Den danske banken satser nå på å kapre flere danske kunder på Mallorca.
Chief Representative Jesper Hansen forteller at det har vært en fin utvikling ved kontoret i Albir, men at årsaken til at banken relokaliserer er en spesielt stor vekst blant kunder som velger å kjøpe bolig på Mallorca.
-Det et et spennende marked som vokser mye på Mallorca. Over de siste to årene har førti prosent av kundene våre vært på Mallorca, hvor vi ser en interessant utvikling der både dansker svensker og nordmenn velger å investere i fast eiendom akkurat nå, sier Hansen til SPANIA I DAG.
Riktig løsning
Jesper Hansen mener det er en riktig løsning for Nykredit å se framover og forsøke å gå offensivt inn i et nytt marked.
-Det finnes mange dansker på Mallorca og siden vi er en dansk bank er dansker vår primære kundegruppe. Forskjellen mellom dansker og andre kundegrupper er at våre tjenester ikke kun vi er begrenset til utlån og investeringsråd, men at vi også kan tilby daglige banktjenester, forklarer plassjefen.
Nedprioriterer ikke Costa Blanca
-Hvordan vil dere nå opprettholde tjenestetilbudet til kundene på Costa Blanca?
-Selvfølgelig vil vi også i framtiden fortsette å hjelpe kunder både på Costa Blanca og Costa Brava med å låne penger. Det har vært en fin utvikling å kontoret i Albir og vi har satt omsetningsrekorder begge de to siste årene. Albir og Altea forblir derfor strategisk viktige områder for Nykredit. Selv om det kan virke som en nedprioritering er det altså ikke det. De fleste kundene vil ikke merke store endringer siden kontakten oss imellom i stor grad foregår per telefon eller internett. Dessuten vil vi fortsatt ha en sterk tilstedeværelse her for eksempel gjennom kundemøter, avslutter Hansen.
Nykredit sitt nye bankkontor er lokalisert i Calle Constitucion nummer 1 i Palma de Mallorca.